Men’s |
Women’s |
Year |
Order: Lead Second Third Skip |
2023-24 |
Les Jackson, Frank Stake, Bruce Melrose, Shane Dove |
Gaye Bassler, Jody Corrigan, Pam Griffiths, Janelle Abraham |
2022-23 |
Mick Dowd, Mike Thompson, Peter Leslie, Dennis Young |
Bronwyn Warner, Helen Stephenson, Helen Wegener, Marg Sceney |
2021-22 |
|
|
2020-21 |
Reg Carmody, Bill Falla, Rob Jones, Stephen Chalmer |
Heather Schlipalius, Julie Simic, Keren Blake, Marg Sceney |
2019-20 |
Alan Rowe, Chris Brown, Peter Stephenson, Ian Jones |
Kerry Davenport, Kris MacAlpine, Shirley Jarvis, Helen Turner |
2018-19 |
David Marshman, Jim Grant, Bill Falla, Rod Morris |
Veronica Stewart, Heather Schlipalius, Helen Turner, Jan Warr |
2017-18 |
Fred Bye, David Scott, Ian Bye, Matt Higgins |
Heather Schlipalius, Helen Stephenson, Shirley Millard, Pam Carter |
2016-17 |
L. Walsh C. Hastings L. Jackson (Sub) K. Pritchard M. Higgins |
H. Stephenson L. Van Der Merwe K. Melrose K. McAlpine |
2015-16 |
S Higgins B Stewart M Higgins N Stewart |
Not Awarded |
2014-15 |
R Kennedy M Thompson N Akarsu R Morris |
S Jarvis P Griffiths L VanDerMerwe H Stephenson |
2013-14 |
A Reid K Sceney S Chalmer M Higgins |
P Carter K McCalphine M Sceney J Morton |
2012-13 |
R Kennedy P Stephenson B Stewart N Stewart |
S. Jarvis H. Turner G. McKenzie H. Stephenson |
2011-12 |
L Burton A Reid D Scott S Chalmer |
M Bailey H Turner H Stephenson G McKenzie |
2010-11 |
T Foster C Deschepper A Reid M Reid |
H Turner M Bailey L Dalli G McKenzie |
2009-10 |
R Marsland I Bye R Kennedy F Bye |
C Rowan J Warr M McCrohan D Boulton |
2008-09 |
C Deschepper P Stephenson L Stephenson A Stephenson |
L VanDerMerwe M Heasley C Jennings H Askew |
2007-08 |
T Airey C Hastings D Scott S Chalmer |
S Jarvis S Brown H Stephenson H Wegener |
2006-07 |
B Wain B Jennings B Glover B Warr |
B Smith D Boulton H Askew G McKenzie |
2005-06 |
P Stephenson J Grant A Stephenson L Stephenson |
J Warr L VanDerMerwe H Stephenson F Bohun |
2004-05 |
S Higgins B Jennings B Lynch W Lynch |
M Bailey P Hammill G McKenzie D Boulton |
2003-04 |
C Hastings B Williams D Scott B Stewart |
N Hart M Battley V Game S Jones |
2002-03 |
T Airey J Adams WHammill R Allen |
C Jennings M Battley N Hart G McKenzie |
2001-02 |
D Glass B GloverS Chalmer M Quirk |
C Jennings M Battley N Hart G McKenzie |
2000-01 |
D Glass B Schuback S Chalmer M Quirk |
H Aksew D Boulton B Smith P Grant |
1999-00 |
J McCrohan V Bauer B Glover B Warr |
J Mitchell B Smith H Askew P Grant |
1998-99 |
N Dennis B Battley W Hammill R Allen |
G McKenzie N Hart P Lyon D Templeton |
1997-98 |
I Fox R Smith B Williams B Stewart |
M McGregor C Jennings M. Amoore M. Battley |
1996-97 |
W Russ C Hastings A Freitag I Johns |
M Roadley F Bishop P Lyon J Claffey |
1995-96 |
T Hallinan B Battley W Hammill R Allen |
G McKenzie N Hart C Edgley D Templeton |
1994-95 |
L Rooney T Hart B Williams M Partridge |
F Hollonds F Bishop P Lyon J Claffey |
1993-94 |
I WegenerL MooreL WoodsI Woods |
B Orchard V. Game H Stephenson M Amoore |
1992-93 |
L. KewmingC SmithD. DawsC Jackson |
S Jarvis N Wrigglesworth P Lyon J Claffey |
1991-92 |
L Moore J McKay L Woods I Woods |
H Stephenson V Game B Orchard M Amoore |
1990-91 |
V Bauer D Glass J Channon B Warr |
V. Merino D Boulton L Jones F Bishop |
1989-90 |
J Amiet L Bjorksten B Holt E Earl |
S Sunderland C Edgley N Hart D Templeton |
1988-89 |
I Woods W Edgley B Stewart C Jackson |
F Hollonds N Wrigglesworth P Lyon J Claffey |
1987-88 |
L Woods J McKay B Kendall M Partridge |
M Simmonds C Long J Rowley M McGillivray |
1986-87 |
J Glenton A Reid D Barrett B Wain |
M Foster C Edgley B Jones D Templeton |
1985-86 |
J Anderson B Glover D Scott B Warr |
L Prestney A Jackson P Greenaway B Martin |
1984-85 |
J Anderson D Scott B Glover B Warr |
D Boulton D Stephenson S Gibbs V Templeton |
1983-84 |
J Anderson B Glover D Scott B Warr |
C Edgley M Foster B Jones D Templeton |
1982-83 |
B Stewart J Czosnek L Rooney B Wain |
J Elliman A Smith E Earl F Bishop |
1981-82 |
C Hastings B Glover B Warr W Stephenson |
A Hercules P Glover H MacDonald F Bishop |
1980-81 |
L Riley C Jackson T Speechley K Hollingsworth |
B PowellM MartinF PrestneyC Long |
1979-80 |
B Ward P Jones B Warr W Stephenson |
A Hollingsworth R Tudor P Ryan F Bishop |
1978-79 |
B Williams F Bye J Williams J O’Keeffe |
B Powell M Martin F Prestney C Long |
1977-78 |
R. Thompson P Jones E Earl G Martin |
B Powell M Martin F Prestney C Long |
1976-77 |
R. Smith W Edgley S Jones A Kennedy |
B Jones M Kennedy P Terry E Harling |
1975-76 |
B Wain L Rooney A Burton G Martin |
D Hastings M Kennedy P Terry E Harling |
1974-75 |
B Wain L Rooney A Burton G Martin |
A Allen P Glover H MacDonald R Bailey |
1973-74 |
M Scales E Earl J O’Keeffe G Sims |
P Ryan R Tudor F Bishop V Crisp |
1972-73 |
W. WainD. GibbsLen RooneyG. Martin |
B Powell M Martin F Prestney C Long |
1971-72 |
R Coleman R Martin A Burton A Betton |
B Martin V Catton A Barrett M Briggs |
1970-71 |
C Jackson F Elton J Powell A Alpin |
B Martin V Catton M Murdoch M Briggs |
1969-70 |
G Wilson D Gibbs M Jojic T Speechley |
E Giblett F Prestney B Powell C Long |
1968-69 |
L Rooney L Jorgensen R Cook G Martin |
B Powell A Allen F Prestney C Long |
1967-68 |
A McClaren R Gould C Wilson T Speechley |
B Powell F Prestney G Geddes C Long |
1966-67 |
A Burton R Martin R Coleman N Jojic |
A Howe V Catton F Arnup M Briggs |
1965-66 |
F Elton N Briggs A Alpin L Pigdon |
H MacDonald R Bailey G Gemmill A Tawton |
1962-63 |
|
F Prestney J Wilson I Wright D Shaw |
1956-57 |
|
S Ray M Martin A Barrett M Briggs |
1955-56 |
|
V Lindham V Halkyard C Calcutt L Tann |